Chceme dát lidem dobře najíst

Mr. Salatoff se nám v hlavách uhnízdil už dávno. Vždy nás bavilo vymýšlet zdravá jídla a zajímali jsme se o udržitelnost. Cesta k současné podobě Mr.Salatoffa byla ovlivněná postupným rozrůstáním naší rodiny, momentálně čítající 2 dospělé a 3 děti. V projektu Mr.Salatoff jsme propojili naše domácí hodnoty, a proto si s čistým svědomím říkáme rodinný podnik.

 

Proč?

Zatímco na začátku nám šlo o dostupnost zdravého obědu, dnes učíme lidi na zerowaste systém vratných obalů a doplňujeme nabídku o nové a atraktivní chuťové kombinace.

zapletená kola, která ručně vyrábíme
  

Že se toho točí doma hodně kolem jídla, nás inspirovalo a nasměrovalo. Nejprve jsme koketovali s myšlenkou zdravého fast foodu, a tak vznikl Karybyk- grilované ryby a jiné dobroty prodávané u vody místo párku v rohlíku.

V rámci rodinného provozu a s nástupem do školy a do práce nás ale časem začala trápit nabídka nezdravých jídel v ohromném množství plastových obalů všude kolem. To nás donutilo zaměřit se na víc, než jen zdravé jídlo. Chtěli jsme vytvořit zdravé jídlo pro nás i pro planetu.

Dali jsme si za úkol zjednodušit cestu ke kvalitnímu stravování, podpořit lokální producenty a odlehčit planetě bezobalovým přístupem. V roce 2019 se celá Salatoff rodina odstěhovala z Prahy na venkov, kde se nám svépomocí podařilo postavit a profesionálně vybavit provozovnu- kuchyň.

Mimo originální saláty a polévky rozvážíme freshe, hummus nebo dezerty. Snažíme se také představit lidem extrémně zdravé fermentované produkty, třeba kimchi, a úplnou novinkou je naše ledová srdcovka cold brew coffee. To vše ve skle a bez chemie.

Dopředu nás žene fakt, že se s námi mění i myšlení našich zákazníků. Sem tam někdo poděkuje za to, že se po našem jídle cítí daleko lépe, jindy nám chystají přepravky, které se dají ještě využít v oběhu.

Nejmladší fanynka Mr. Salatoffa má 2 a půl roku a poznáte ji podle hlasitého „jupííí“, kterým vítá každý rozvoz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení