Chceme dát lidem dobře najíst

Mr. Salatoff se nám v hlavách uhnízdil už dávno. Vždy nás bavilo vymýšlet zdravá jídla a zajímali jsme se o udržitelnost. Cesta k současné podobě Mr.Salatoffa byla ovlivněná postupným rozrůstáním naší rodiny, momentálně čítající 2 dospělé a 3 děti. V projektu Mr.Salatoff jsme propojili naše domácí hodnoty, a proto si s čistým svědomím říkáme rodinný podnik.

 

Proč?

Zatímco na začátku nám šlo o dostupnost zdravého obědu, dnes učíme lidi na zerowaste systém vratných obalů a doplňujeme nabídku o nové a atraktivní chuťové kombinace.

zapletená kola, která ručně vyrábíme
  

Že se toho točí doma hodně kolem jídla, nás inspirovalo a nasměrovalo. Nejprve jsme koketovali s myšlenkou zdravého fast foodu, a tak vznikl Karybyk- grilované ryby a jiné dobroty prodávané u vody místo párku v rohlíku.

V rámci rodinného provozu a s nástupem do školy a do práce nás ale časem začala trápit nabídka nezdravých jídel v ohromném množství plastových obalů všude kolem. To nás donutilo zaměřit se na víc, než jen zdravé jídlo. Chtěli jsme vytvořit zdravé jídlo pro nás i pro planetu.

Dali jsme si za úkol zjednodušit cestu ke kvalitnímu stravování, podpořit lokální producenty a odlehčit planetě bezobalovým přístupem. V roce 2019 se celá Salatoff rodina odstěhovala z Prahy na venkov, kde se nám svépomocí podařilo postavit a profesionálně vybavit provozovnu- kuchyň.

Mimo originální saláty a polévky rozvážíme freshe nebo dezerty. Snažíme se také představit lidem extrémně zdravé fermentované produkty, třeba kimchi, a úplnou novinkou je naše ledová srdcovka cold brew coffee. To vše ve skle a bez chemie.

Dopředu nás žene fakt, že se s námi mění i myšlení našich zákazníků. Sem tam někdo poděkuje za to, že se po našem jídle cítí daleko lépe, jindy nám chystají přepravky, které se dají ještě využít v oběhu.

Nejmladší fanynka Mr. Salatoffa má 2 a půl roku a poznáte ji podle hlasitého „jupííí“, kterým vítá každý rozvoz.